Aby vás nepřekvapila daň z nemovitostí v roce 2010

Jak je to s novou daní z nemovitostí?

Letos se změnilo několik důležitých věcí:

  1. konec daňového osvobození vlastníků novostaveb
  2. zvýšení sazeb daně u pozemků a staveb na dvojnásobek. Úplný přehled změn najdete na webu Ministerstva financí.
  3. obce mohou sazbu daně upravit pomocí násobení dvou koeficientů podle  velikosti obce a ještě zavést místní koeficient.

 

Nově musí platit daň z nemovitosti i vlastníci novostaveb. Ten kdo si koupil nový byt či dům, nebo je vlastními silami postavil, musí přiznat daň z nemovitosti. Je třeba vyplnit formulář, který najdete na finančním úřadě, nebo ho můžete vyplnit on-line. Formulář najdete na webu finančního úřadu. Termín pro podání daně je stanoven na 1.února 2010.

Přiznání podávají ti, kteří provedli nějakou změnu v oblasti vlastnictví nemovitosti a to, že buď koupili nebo zdědili nemovitost, nebo kolaudovali. Pokud jste prodali, měli byste to finančnímu úřadu nahlásit rovněž.

Pokud jste již tak učinili v minulosti, stačí když si počkáte na složenku, která vám přijde během jarních měsíců.

 

 

 

Kam dál:

podívejte se na zajímavé Chaty a chalupy na prodej. Můžete zkusit i Prodej domů nejen rekreačních, ale i rodinných, vícegeneračních energetických apod. Uvažujete-li o stavbě svépomocí, tak si vyberte mezi Pozemky na prodej. Hotové reality, které čekají na kupce najdete pod touto značkou Prodej nemovitostí. Lokálně zaměřené jsou Reality Plzeň, popř. Reality Brno plné nabídek na byty k prodeji i pronájmu, domy, pozemky, komerce..Pokud se vám nechce hledat mezi mnoha nabídkami v Plzni pak zkuste Prodej bytů Plzeň, v Brně pak prodej bytů Brno. Pokud chcete krásnou dovolenou a ubytování v Čechách zkuste chaty a chalupy. Komplexní nabídku nemovitostí najdete na reality.name

 

Hypoteční kalkulačka:

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Kontakt: spravce@prodej-pronajem-bytu.cz


Hledej byty v okrese: